Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/kharai/domains/khara.ir/public_html/wp-content/plugins/persian-woocommerce/include/persian-woocommerce.php on line 304

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/kharai/domains/khara.ir/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2539

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/kharai/domains/khara.ir/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2543

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/kharai/domains/khara.ir/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3525
روش اجرا موزاییک سمنت پلاست - گروه تولید سنگ خارا

روش اجرا موزاییک سمنت پلاست

روش اجرا موزاییک سمنت پلاست

 

با توجه به جدید بودن محصولات سنگ خارا و به دلیل قدرت چسبندگی بالا و طرح دار بودن سطح محصول ، انواع محصولات این گروه تولیدی می بایست به طریق استاندارد نصب گردند.

۱-جهت ایجاد لایه زیرین مستحکم ، یک لایه ملات نیمه خشک در سطح مورد نظر به ضخامت مورد نیاز پهن نمائید تا زیر سازی محل نصب با تراکم کافی انجام شود.

۲-در موارد موزاییک و کفپوش می توان روی سطح بتن پهن شده را با استفاده از دوغاب پودر سنگ و سیمان با نسبت ۱:۲ به ضخامت ۲ الی ۵ میلیمتر  بپاشید تا لایه ای از دوغاب روی سطح بتن نیمه خشک ایجاد گردد.

توجه: جهت چسبندگی بیشتر در این اضافه کردن چسب های مخصوص در دوغاب سیمان نیز توصیه می گردد.

۳-موزائیک و یا کفپوش مورد نظر را در کنار یکدیگر به اندازه یک متر مربع بچینید. چنانچه محصولات سنگ خارا در محوطه باز و یا با سطح زیاد مورد استفاده است ، باید درز انبساط در هر ۵ متر به اندازه یک سانتی متر ایجاد گردد و درز ایجاد شده با  ( چسب آکواریوم ) و یا در صورت درزهای یکنواخت فاصله یک تا دو میلیمتر بین موزائیک ها ایجاد نمائید..

۴-توسط چکش پلاستیکی روی سطح موزائیک یا کفپوش را ضربه بزنید تا دوغاب کلیه خلل و فرج های زیر محصول را پوشانده و مازاد آن از درز بین موزائیک ها نمایان شود.

پس از نصب موزائیک ها و ریختن دوغاب تا ۴۸ ساعت از رفت و آمد روی محصولات موزائیک خودداری گردد.

۵-دوغاب بیرون زده از درزها را توسط ابر یا پارچه ، تمیز نمائید..

توجه نمائید که دوغاب کاری از روی سطح موجب کثیف شدن سطح محصولات و همچنین پر شدن درزها می گردند و بعد از خشک شدن به سختی تمیز می گردند . از ساب زدن و یا مواد اسیدی (اسید کلروهیدریک ، اسید سولفوریک و جوهر نمک) جهت تمیز کردن سطح دوغاب کاری شده جداً خودداری نمائید.

 

نکته: در صورتیکه دوغاب زیر محصول به اندازه کافی نبود ، بعد از اتمام کار ، بین درز موزائیک ها و کفپوش ها را با استفاده از مخلوط پودر سنگ و سیمان خشک بپوشانید تا ذرات پودر سنگ به داخل درزها نفوذ کند و با اولین رطوبت ایجاد شده سخت گردد و درزها پر شوند.

نکته: کلیه محصولات موزاییک و کفپوش چه رنگی و ساده  دارای قابلیت برش کاری و سوراخ کاری می باشد.