پرلیت منبسط شده

پرلیت منبسط شده با کیفیت عالی و دانه بندی های مختلف (تمامی دانه بندی ها از پرلیت میکرونیزه تا پرلیت درشت) جهت استفاده در کشاورزی و باغبانی، عایق بندی، پرکردن فضاها و شیب بندی ساختمان، صنایع شیمیایی، رنگ، فیلتراسیون مواد غذایی و….

دانسیته پرلیت:

این شرکت با توجه به کوره های انبساط در اختیار توانایی تولید پرلیت منبسط شده از دانسیته ۴۵ کیلوگرم بر سانتیمتر مکعب به بالا را دارا می باشد.

  • پرلیت ۳-۱

  •  پرلیت میکرونیزه
  • پرلیت شکری
  • پرلیت ۳-۱ (میلی متر)
  • پرلیت ۵-۳ (میلی متر)
  • پرلیت ۱۰-۵ (میلی متر)
  • پرلیت ۱۰-۳ (میلی متر)

 

پرلیت منبسط

 

پرلیت منبسط که به اختصار پرلیت گفته میشودماده( عایق و سبک ) دانه ای است که معمولا” از سنگ طبیعی آتشفشانی منبسط شده در اثر حرارت ساخته میشودتاتشکیل ساختار سلولی دهدپرلیت نوعی سنگ آتش فشانی با ترکیب اسیدی تا حد وسط است که درمحیط آب ویا مرطوب تشکیل میشود.پرلیت دارای بافت شیشه ای است وبه سبب همراه داشتن آب اشکال کروی درآن ایجاد شده است .میزان آب هراه با پرلیت درحدود ۲تا ۵ درصد است.

بعضی از داشمندان معتقداند پرلیت ازهیدراسیون اسبیدین به وجود آمده است و آب موجود در آن به صورت مولکولی و هیدروکسیل است.نسبت مقدار این دونوع آب در پرلیت به میزان فراوانی اکسید کلسیم و منیزیم بستگی دارد. پرلیتها ناپایدار هستند وبا گذشت زمان شروع به تبلور میکنند وسپس خاصیت اصلی خود را از دست میدهند. بیشتر پرلیتهای مرغوب به دورانهای سوم و چهارم زمین شناسی تعلق دارد.

پرلیت نوعی سنگ سیلیکونی حاصل از گدازه ای آتشفشانی است که طی سوابق به دست آمده از قرن سوم پیش از میلاد شناخته شده و با توجه به ویژگی های منحصر به فرد خود در سال ۱۹۴۰ در آمریکا و در سال ۱۹۴۶ در اروپا مورد بهره برداری قرار گرفته.

امروزه پرلیت در صنایع مختلف از جمله :

ساختمان – نفت – پتروشیمی – نساجی – فیلتراسیون – نظامی – کشاورزی – بلوک عایق سبک لیکا و … کاربردهای فراوانی دارد.

 

خواص فیزیکی پرلیت

رنگ

سفید

نقطه ذوب

C 1350 – ۱۲۸۰

رطوبت آزاد

۵/۰

گرمای ویژه

Btu/lb F 2/0

PH

۰/۸ – ۵/۶

مساحت سطح ویژه

m/g 5/3

ضریب انکسار

۵/۱

آهن محلول

Ppm 3/8

جرم مخصوص پرلیت raw

۴/۲ – ۲/۲

نفوذپذیری

Darci 4 – ۳

دانسیته توده (پرلیت expand)

Kg/m 400 – ۳۲

جذب آب رئال

Gr100ml600

نقطه نرمی expand

C 1100 – ۸۷۰

 

 

حلالیت

در بازهای غلیظ داغ: محلول، در محلول یک نرمال سود: نسبتا محلول (۱۰%>) در اسیدهای معدنی یک نرمال: کمی محلول (۳۰%>) در آب یا اسیدهای ضعیف : بسیار کم محلول (۱%>)

 

پرلیت منبسط شده:

سنگ پرلیت رانخست خرد کرده سپس دانه بندی می نمایند .آنگاه پرلیت دانه بندی شده را ابتدا به بخش پیش گرم و ازآنجا به داخل کوره هدایت میگردد. دمای داخل کوره بین ۱۱۰۰ تا ۱۷۰۰ درجه سانتیگراد است وبر پایه ترکیب شیمیائی و میزان آب موجود در پرلیت تنظیم میشود.پرلیت در داخل کوره منبسط شده و به کمک جریان هوا به طرف بالا رسانده می شود و مواد زاید به طرف پائین کوره سقوط میکنند .

کار برد پرلیت منبسط شده:

مصارف مهم پرلیت منبسط شده عبارت است از تهیه بتن سبک وزن , پرکنندگی, عایق حرارتی و صوتی , و کشاورزی و نیز به عنوان صافی ویا ساینده بکار میرود. پرلیت را میتوان با نسبتهای مختلف با سیمان مخلوط کرد و از ان قطعات سبک وزن تهیه کرد . ملات پرلیت از ملات سیمان سبکتر بوده و هدایت گرمائی آن کم و جذب صدای آن بیشتر است . صفحات پرلیتی را به کمک یک ماده چسباننده مانند گچ میتوان تهیه نمود . این صفحات وزن کم داشته و به عنوان عایقهای صوتی و حرارتی بکار میروند .

کاربرد پرلیت در صنعت ساختمان:

صنعت ساختمان مصرف کننده عمده پرلیت بوده و خواهد بود. حدود ۶۵ تا ۷۰ درصد از تولید پرلیت در این صنعت مورد استفاده قرار می گیرد.به طور کلی پرلیت در بخش های ساختمانی بعنوان آگرگات (قلوه سنگ) در تولید بتن، در تهیه ملات، پلاستر،بعنوان عایق نامتراکم در بین دیوارهای بنایی و آجری، بعنوان بخشی از صفحات و پانل های آماده و بعنوان پرکننده و بافت دهنده در رنگها به کار می رود.

کاربرد پرلیت در بتن سبک عایق:

مهمترین مصرف پرلیت در ساختمان بعنوان اگرگات (قلوه یا مصالح سنگی) در تولید بتن سبک است که برای سقف ، کف، دیوارهای جداکننده و قطعات سبک وزن ساختمانی به کار می رود.بیشترین مورد استفاده از پرلیت بعنوان بتن عایق سقف ساختمانهای مختلف از قبیل بیمارستان ها، ساختمان های اداری، فروشگاهها، انبارهاو ساختمان های تولیدی است.بتن پرلیتی خاصیت عایق دما(سرما و گرما) و مقاومت در برابر آتش را یکجا در خود دارد.

 

دانه بندی پرلیت

مخلوط با گچ

( درصد حجمی)

مخلوط با سیمان

( درصد حجمی )

شماره الک

اندازه برچسب میکرون

حداقل

حداکثر

حداقل

حداکثر

۴

۴۷۶۰

_

_

_

_

۸

۲۳۸۰

_

۵

_

۱۵

۱۶

۱۱۹۰

۵

۶۰

۱۵

۶۰

۳۰

۵۹۰

۴۵

۹۵

۴۰

۸۰

۵۰

۲۹۷

۷۵

۹۸

۷۵

۹۵

۱۰۰

۱۴۹

۸۸

۱۰۰

۹۰

۱۰۰

دانسیته ( کیلوگرم بر متر مکعب‌)

۱۴/۱۲۰

۲۸/۲۴۰

۱۴/۱۲۰

۲۲/۱۹۲

 

کاربرد پرلیت در بتن پاشی(شات کریت):

از پرلیت می توان بعنوان اگرگات(قلوه سنگ) به همراه سیمان و آب، بتن پرلیتی تهیه نمود و از آن به روش شات کریت برای پوشش دادن سطوح شیب دار، قائم و سطوح انحنادار استفاده نمود.

کاربرد پرلیت در عایق حرارتی:

یکی از مهمترین خواص پرلیت، هدایت حرارتی بسیار کم آن است که در کارهای ساختمانی و بخصوص مهندسی سردخانه ها موارد استفاده فراوانی بوجود آورده است.

ضریب هدایت حرارتی پرلیت منبسط شده بسته به وزن مخصوص آن متفاوت و عموما پایین است عایق کاری با این ماده در حرارتهای پایین تر از ۹۵۰ درجه سانتیگراد معمول است.

هدایت حرارتی آن بین ۲۸/۰- ۸/۰ متغیرمی باشد.غیر قابل اشتعال بودن از مزیت های دیگر پرلیت است.

کاربرد پرلیت در عایق کردن سقف شیب دار:

پرلیت به صورت نامتراکم و یا تراکم شده بین ورقه های شیروانی قرار می گیرد محصولات مذکور را می توان جهت ایجاد حداقل گرد و خاک به کار گرفت.

پس از نصب سقف شیب دار با استفاده از این مواد، درصد فرونشینی آن حداقل بوده و غیر قابل شکستن و تخریب است، لذا یکپارچگی عایق بندی حفظ می شود و از آنجاییکه این محصول غیر قابل اشتعال است و از مقاومت کافی در مقابل آتش سوزی نیز برخوردار است. بدین ترتیب استفاده از عایق پرلیتی در نزدیکی سیم های برق و اتصالات موجب ایجاد ایمنی کافی می گردد.

کف های شناور:

از خاصیت عایق آکوستیک بودن پرلیت در کف های شناور استفاده می شود، کف عایق متشکل از صفحات فیبر فشرده شده است که روی یک لایه پر شده از پرلیت به کار گرفته می شود.

پرلیت در قسمت زیرین کف ریخته شده و به ارتفاع مورد نظرمی رسد، صفحه فیبر روی پرلیت قرار گرفته و توسط کاغذ نفوذ ناپذیر در مقابل آب و بالاخره لایه رویی کف پوشیده می شود. بدین ترتیب مسئله صدا در ساختمان های مرتفع تحت کنترل قرار می گیرد.

استفاده از پرلیت در ساخت انواع اندودها یا پلاسترهای پرلیتی:

انواع روکش ها بغیر از روکش پرلیتی در حرارت های بالا طبله نموده و شکاف بر می دارند و از این شکاف ها آتش به درون روکش و پس به اعضای باربر ساختمان سرایت می کند. روکش پرلیتی دارای ضریب انبساط پایین تری بوده و بنابراین کمتر طبله می کند و همچنین مقدار آب ترکیبی باقی مانده در پرلیت منبسط بر اثر حرارت به تدریج آزاد میشود و تا زمانی که این آب تمام نشده است درجه حرارتش در حدود ۱۰۰ درجه سانتیگراد باقی می ماند بسته به ضخامت روکش ها می توان عبور و سرایت اتش را از ۱ تا ۴ ساعت به تاخیر انداخت.

نوع ملات

قابلیت انتقال حرارت

( W/mc)

دانسیه (kg/m)

ملات پلاستر سیمان، آهک، شن و ماسه

۴۶۷/۰

۱۴۴۰

ملات پلاستر گچ، شن و ماسه

۶۴۹/۰

۱۴۱۰

ملات پلاستر گچ

۴۶۱/۰

۱۲۸۰

ملات پلاسترگچ – پرلیت با روکش نشاسته ای

۲۰۵/۰

۷۱۰

ملات پلاستر گچ – پرلیت با روکش قهوه ای رنگ

۱۶۲/۰

۶۲۷

 

مزایای کلی مصالح سبک پرلیتی:

۱-  وزن کم

وزن مخصوص پرلیت ۱۰۰ کیلو گرم در متر مکعب است که در صورت استفاده در مصالح ساختمانی باعث کاهش وزن ساختمان شده و هزینه های ساخت و ساز کاهش می یابد.

۲-  کاهش ریسک

از آنجایی که نیروی زلزله وارد بر سازه رابطه مستقیم با وزن سازه دارد با استفاده از مصالح سبک پرلیتی نیروی مؤثر زلزله کاهش یافته و به دلیل وزن سبک آوار تلفات جانی نیز به میزان چشمگیری کاهش می یابد.

۳-عایق حرارتی و صوتی

مصالح سبک پرلیتی به دلیل ساختار سلولی خاص خود قابلیت عایقی تا ۲۰ برابر بتون معمولی را دارند. بنا بر آزمایشات انجام شده ۱ سانتی متر اندود پرلیتی از نظر انتقال حرارت با ضخامت ۱۰-۸ سانتی متر دیوار آجری و ضخامت ۱۸ سانتی متر دیوار بتنی و ضخامت ۲۰ سانتی متر دیوار سنگی برابری می کند که این خاصیت باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و از طرفی کاهش هزینه های تاسیسات ساختمان می گردد همچنین مصالح پرلیتی تا ۸ برابر مصالح بتنی دارای خواص جذب صدا می باشد.

 

چگالی بتن تر

‌(kg/m)

 

۳۲±۸۰۸

قدرت تراکم

(kpa)

قابلیت هدایت گرمایی

(w/mk)

چگالی ملات خشک

 

۵۷۶

۳۴۴۷-۲۴۱۳

۱۳/۰-۱۱/۰

۳۲±۷۲۸

۲۳۴۴-۱۵۸۵

۱۰/۰-۰۹/۰

۴۸۸

۳۲±۶۴۸

۱۳۷۸-۹۶۵

۰۹/۰-۰۸/۰

۴۳۲

۳۲±۵۸۴

۸۶۱-۵۵۲

۰۸/۰-۰۷/۰

۳۵۲

 

تواتر

(هرتز‌)

۱۲۵

۲۵۰

۵۰۰

۱۰۰۰

۲۰۰۰

۴۰۰۰

ضریب جذب

۰۸/۰

۳۶/۰

۷۷/۰

۹۱/۰

۹۵/۰

۸۳/۰

 

۴- صرفه جویی اقتصادی

با توجه به سبکی و راحتی نصب بلوکهای پرلیتی سرعت اجرا تا ۳ برلبر افزایش می یابد وزن سبک قطعه جا به جایی آن را تسهیل می بخشد، ساختمان سازی را تسریع میکند و از قیمت اجرا ، حمل و نیز تعداد کارگر و مصالح مصرفی می کاهد. همچنین با توجه به روند افزایش قیمت انرژی، عایق بودن بلوک پرلیتی در برابر سرما و گرما علاوه بر صرفه جویی در تجهیز تاسیسات در سطح حرارتی و برودتی، موجب کاهش قابل ملاحظه مصرف انرژی خواهد شد.

 

۵-  ضد اشتعال

بتن پرلیتی، نسوز است و تا ۴ ساعت در برابر تستهای آتش انجام شده دوام می آورد. بنابراین برای سقف و کف ضد حریق ایده آل می باشد همچنین برای دیواره های نازک بتنی پانل های پیش ساخته و سازه های بلوکی عایق و مقاوم در برابر اشتعال مناسب می باشد.آتش در بلوک بتنی ۲۰ سانتی متر از ۲به ۴ ساعت تاخیر انداخت.

۶- ابزار پذیری و میخ خوری

بتن پرلیتی به دلیل ساختار متخلخل دارای قابلیت های ابزارپذیری، و نگهداری میخ وارد شده می باشد.

۷- ریزش کم

بلوک های پرلیتی نسبت به بلوک های سفالی ریزش کمتری دارد.

۸- شات کریت

ملات پرلیتی قابلیت پاشش به انواع سطوح را دارا می باشد.

۹-  نازک کاری

برای سطحبتن پرلیتی میتوان از انواع پوشش ها مانند رنگ، گچ، رولکس، کاغذ دیواری و …. استفاده کرد.

۱۰- فساد ناپذیری

پرلیت در مقابل ترکیبات اسیدی و قلیایی مقاوم بوده و PH نزدیک ۵/۶ دارد

۱۱-  شیب بندی کف و بام

پرلیت به دلیل وزن کم و ثبات ساختاری جزو بهترین مصالح ساختمانی برای پوشش کف و بام است. با استفاده از پرلیت میتوان پشت بام ساختمان را شیب بندی کرد و از انتقال گرما از طریق بام جلوگیری کرد.

۱۲-     مقاومت

بلوک های پرلیتی دارای مقاومت ۸۴ کیلوگرم در سانتی متر مربع بوده و نیز پایین بودن مدول کشسان این بلوک ها باعث افزایش پریود نوسانی ساختمان و کاهش نیروی زلزله وارد بر ساختمان می گردد.

مزایای استفاده از دیوارهای پرلیتی

 

۱-  سبکی وزن : ۱/۵ دیوارهای بتونی و ۱/۳ دیوارهای سفالی – که این موارد باعث کاهش استفاده از

 

میلگرد ،سیمان و آهن  در ساختمان می گردد،وزن ساختمان را در حدود ۳۵ تا ۴۰% کاهش می دهد.

۲-عایق بودن پرلیت : پرلیت بدلیل داشتن ضریب هدایت حرارتی ۸% تا ۲۸% kcal/mhdeg  دارای

خاصیت عایقی بالایی می باشد، که این موضوع باعث می شود تا دما، سرما،گرما کمتر از آن عبور کند

پرلیت از  ۲۹۶C-تا   ۱۰۹۶C دارای خاصیت عایقی می باشد، که در دیواره هایی که با این ماده ساخته

می شود ، کلیه خصوصیات عایقی پرلیت حفظ می گردد.

۳- پرلیت بدلیل داشتن شکل مولکولی حرف C انگلیسی دارای خاصیت جذب صوت بالایی تا حدود

Db  ۱۶۰ می باشد که این خصوصیات در دیوارهای پرلیتی نیز مشهود می باشدو یکی از بهترین

دلایل برای استفاده از این دیوارها در هتلها و مدارس و مکانهای امنیتی می باشد.

 

۴-  مدت زمان اجرای کمتر در استفاده از دیوارهای پرلیتی مدت زمان اجرای دیواراز ۴۲ روز به ۷

 

روز کاهش می یابد که این مورد باعث سرعت در بازگشت سرمایه و عدم هزینه ۳۵ روز کار

 

کارگری  می باشد و دیوارها یک روز پس از تزریق آماده می باشد.

 

۵-  دیوارهای پرلیتی را می توان بارنگ بندیهای مختلف ارائه نمود بطوریکه کل ضخامت دیواردارای

 

یک رنگ باشد ودراژ خراشیدگی دیواربا ذم رنگ زیرین همان رنگ می باشد.

 

۶- بدلیل عایق بودن دیوارها هزینه عایق کاری دیوارها که شامل ۱۳۰۰۰۰ ریال می باشد،

 

جذف می گردد.

 

۷- مقاومت دیوارهای پرلیتی در برابر آتش حدود ۸ برابر بیشتر از دیوارهای معمولی می باشد.

 

۸- دیوارهای پرلیتی بدلیل داشتن اتصال مش  به ته مش خارج شده از ستون دارای استحکام بالایی

نسبت به دیوارهای معمولی می باشد.