شرایط نمایندگی و عاملین فروش

شرایط نمایندگی و عاملیت فروش

 

این قرارداد فی ما بین گروه تولیدی سنگ خارا به آدرس: شیراز خیابان مشیرغربی کوچه ۱۳ پلاک ۲۹ واحد ۱ “سنگ خارا ” به شماره تلفن:۳۲۳۴۵۱۱۴ (۰۷۱) از یک طرف بعنوان “فروشنده” و آقای/خانم……………………….. بعنوان ” نماینده فروش ” منعقد می باشد.


مشخصات نماینده:

آقای/خانم…………………. فرزند ………………. بشماره شناسنامه ……………….. صادره از ………………………………….. کدملی:……………………. آدرس: ………………………………………… کد پستی ده رقمی: ……………………………. شماره تلفن تماس: ……………………….. شماره تلفن همراه: ………………………….. نماینده محترم ………….بصورت غیر انحصاری می باشد.


موضوع قرارداد:

موضوع این قرارداد شامل فروش محصولات گروه تولیدی و صنعتی سنگ خارا در سطح گسترده و بازاریابی و بازرگانی توسط نماینده فعال می باشد. در این قرارداد منظور از “فروشنده” گروه تولیدی و صنعتی سنگ خارا بعنوان تولید کننده و فروشنده محصولات و منظور از “نماینده” نماینده فعال فروش محصولات به بازار مصرف می باشد.


نوع محصول تولید شده:

نوع محصولی که توسط فروشنده عرضه می شود در رده بندی سنگ های مصنوعی قرار دارد و در طیف وسیعی شامل کف پوش ها ، انواع موزائیک رنگی ، سنگ های نما طرح طبیعی و خشن و سنگ های ساختمانی می باشد. تمامی این محصولات با رنگهای متنوع و با کیفیت مرغوب مطابق با استاندارد ملی ۷۵۵ ایران در زمینه محصولات بتنی و سنگ های مصنوعی می باشد و در بازار داخلی و خارجی به ” سنگ خارا ” مشهور است. سنگ های تولید شده با بسته بندی کارتن همراه با تسمه کشی  تحویل می گردد .


مدت قرارداد:

مدت قرارداد از تاریخ امضاء به مدت یکسال می باشد که در پایان مدت قرارداد با توافق طرفین و با رعایت تبصره زیر قابل تمدید می باشد .

تبصره :

پس از تائیدمتقاضی بعنوان نمایندگی ، همکاری طی دوره ی آزمایشی کوتاه مدت جهت بررسی روش و کیفیت کار و ارتباطات می باشد. البته در دوره ی آزمایشی نمایندگی به صورت غیر رسمی و با انجام همه حمایت هایی که شرکت از نمایندگان رسمی خود دارد (البته به صورت محدودتر) ادامه می یابد.

شرکت ، فعالیت نمایندگی را در مقاطع زمانی مختلف مورد ارزیابی قرار می دهد و چنانچه فعالیت نمایندگی بنا به تشخیص شرکت قابل توجه و چشمگیر باشد می تواند نمایندگی را برای مدت طولانی تر تمدید نماید و در صورت نداشتن بازدهی لازم در مدت زمان قرارداد ، شرکت می تواند حق نمایندگی را فسخ نماید.

ضمناً در صورت عدم خرید نماینده به مدت ۳ ماه متوالی شرکت می تواند بصورت یک جانبه قرارداد نماینده را فسخ نماید.


زمان تولید و عرضه محصولات :

فروشنده ملزم است که در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به تولید محصولات و ارائه آن به نماینده اقدام نماید و لازم به ذکر است که نماینده جهت سفارش محصولات و هماهنگی های لازم ، با مدیریت فروش شرکت تماس حاصل کرده تا دوره زمانی تولید بنا به متراژ و رنگ مورد نظر و ترافیک در تولید به آنها ارائه گردد.


شرایط تحویل محصولات :

تحویل محصولات درب انبار کارخانه می باشد و هزینه داخلی شامل کارگری و بارگیری بعهده فروشنده می باشد و هزینه حمل از درب کارخانه تا انبار نماینده یا محل پروژه بعهده نماینده می باشد. کلیه اجناس بصورت سالم بارگیری شده و شرکت هیچگونه مسئولیتی در قبال آسیب دیدگی و یا شکستگی محصولات بر عهده نمی گیرد و جبران خسارت با شرکت حمل و نقل می باشد .


وظایف نماینده :

نماینده ملزم و متعهد می گردد که تمام موارد زیر را با دقت رعایت و اجرا نماید :

۱-رعایت و انجام کلیه ضوابط و مقررات در ارتباط با قیمت گذاری و تبلیغات از طرف تولید کننده “فروشنده” به نماینده اعلام می گردد.

۲-فروش محصولات  باید با نام تجاری سنگ خارا در محدوده جغرافیایی نماینده صورت پذیرد و نماینده حق دخل و تصرف در نام تجاری محصول را ندارد.

۳-نماینده متعهد به عدم فعالیت با دیگر تولید کنندگان محصولات مشابه می باشد.

۴-نماینده موظف و متعهد می شود که روش صحیح تبلیغات در ارتباط با فروش به نحو احسن رعایت نماید.

۵-نماینده ملزم می باشد به هیچ عنوان بعد از اتمام قرارداد و یا فسخ قرارداد از نام تجاری سنگ خارا و بصورت پیشوند و یا پسوند استفاده نکند ، درغیر اینصورت با صلاحدید تولید کننده از فرد خاطی جبران خسارت می گردد.

۶-واگذاری یک فقره چک ضمانت به مبلغ ۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال و پرینت ۳ ماهه بانکی از حساب مورد نظر جهت ضمانت تعهدات مالی (تسویه فاکتورها) به شرکت سنگ خارا الزامی می باشد.

۷-تعیین “لیست قیمت فروش” برای نمایندگی های زیردست (عامل فروش)و مصرف کننده با توجه به لیست قیمت خرید و هزینه های جانبی بعهده نماینده می باشد و همچنین نماینده می تواند از “لیست قیمت مشتری” که با سود معین ، توسط گروه تولیدی سنگ خارا تنظیم گردیده پیروی کند لحاضا در صورت تماس با شرکت و استعلام قیمت توسط مشتریان با حجم خرید جزئی قیمت ارائه شده همان “لیست قیمت مشتری” می باشد و همچنین فروشنده اجازه فروش محصولات در استان یا شهرستان نمایندگی های انحصاری را ندارد و در صورت انجام معامله ، اختلاف درصد قیمت فاکتور موردنظر به حساب نماینده آن منطقه پرداخت می گردد.

۸-برای دریافت نمایندگی ، نماینده ملزم به پرداخت ۸۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال (حق نمایندگی) جهت فعال سازی، مطابق موارد ذیل می باشد:

خدمات گروه تولیدی سنگ خارا  برای ایجاد واحد نمایندگی:

۱- ساخت تابلوی اصلی با طرح سنگ کامپوزیت به همراه رنگ امیزی و پتینه کاری و نصب

۲-اجرای برند شرکت با عنوان سنگ خارا به صورت چلینیوم روی تابلوی اصلی با بهترین کیفیت نورپردازی

۳-ساخت و نصب تابلوی روان هفت رنگ به سایز ۰٫۴×۲ متر جهت نمایش تصویری

۴-تهیه ، اجرا و نصب سنگ های انتیک نما درون فروشگاه و تغییر و به روز رسانی در صورت نیاز

۵- نظارت کلی در اجرای دکوراسیون تا پایان کار


تبصره : در صورت فسخ نمایندگی کالای ارائه شده و تمامی ابزار های نمایشگاهی با نشانی سنگ خارا شامل تابلو روان ، چلینیوم لگوی شرکت باید به فروشنده برگشت گردد.

کالای ارائه شده نیز به عنوان ابزار نمایشگاهی بوده و غیر قابل عودت می باشد.
مزایای فروشنده:

گروه سنگ خارا  در دوره های زمانی مختلف ، عملکرد و فعالیت نمایندگان را مورد بررسی قرار داده و بنا بر تشخیص مدیریت فروش برای نمایندگان فروش مزایایی را در نظر خواهد گرفت. از جمله این مزایا عبارتند از:

۱-در صورت عملکرد مناسب در اولین دوره زمانی ، خرید بصورت ۵۰درصد نقد هنگام سفارش و ۵۰درصد بصورت ۳۰روزه بهمراه یک فقره چک هنگام ارسال محصول تسویه حساب خواهد شد.

۲-در صورت عملکرد مناسب و صحیح ، خرید چشمگیر محصول در دومین دوره زمانی بازخورد ، اعطای نمایندگی بصورت انحصاری شهرستان صورت می پذیرد.

۳-در صورت عملکرد مناسب در سومین دوره زمانی، شرایط پرداخت جدید به نماینده اعلام می گردد.

۴-در صورت عملکرد صحیح در چهارمین دوره زمانی واگذاری نمایندگی انحصاری استان به نماینده مورد نظر صورت می پذیرد .

۵-در صورت رضایت در عملکرد در دوره زمانی پنجم ، شرایط و مزایای جدید به نماینده اعلام می گردد.

تبصره: نمایندگان غیرانحصاری نمی توانند زیر مجموعه نمایندگی برای خویش اختیار نمایند.


مدارک مورد نیاز برای دریافت نمایندگی :

۱- کپی مالکیت ششدانگ فروشگاه بنام متقاضی ( در صورت استیجاری بودن کپی اجاره نامه)

۲-فتوکپی کارت ملی و شناسنامه

۳-جواز کسب مربوط به مصالح ساختمانی یا تزئینات ساختمانی و یا موارد مشابه


تبصره: در صورتیکه نماینده بعنوان شرکت اقدام نماید کپی اساسنامه مورد نیاز است.

تبصره: در صورتیکه نماینده جواز مربوطه را ندارد نامه ای مبنی بر اینکه جواز در دست اقدام است به شرکت ارسال می دارد و موظف است تا ۶ ماه بعد از قرارداد نمایندگی جواز مربوطه را کسب و به شرکت جهت ثبت در پرونده نمایندگی ارسال دارد.

۴-کپی فیش واریزی ۸۰,۰۰۰,۰۰۰ ریالی به حساب شرکت

۵-تکمیل فرم درخواست نمایندگی محصولات گروه تولیدی سنگ خارا

۶-ارسال لیست امکانات و تجهیزات موجود در فروشگاه

۷-دو قطعه عکس ۴×۳

۸- ارائه چک ضمانت به مبلغ ۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال و پرینت ۳ ماهه حساب جاری مورد نظر


مهمترین ویژگیهای نمایندگان :

۱-حداقل ۵ سال سابقه کار مفید در فروش محصولات ساختمانی و یا پیمانکاری در اجرای عملیات ساختمانی

۲-موقعیت نمایشگاه ، متراژ حداقل ۵۰ متر مربع ، واقع در خیابان اصلی و در مسیرهای پر تردد شهر

۳-مالکیت در نمایشگاه و یا حداقل اجاره ۳ ساله فروشگاه

۴-کادر مجرب جهت اداره فروشگاه

۵-سرمایه گذاری


شرایط پرداخت :

۱- قیمت محصولات در ابتدای هر دوره توسط فروشنده تعیین و به نماینده ارائه می شود افزایش قیمت های سالیانه با توجه به تورم معقول کشور می باشد. (شرکت بنا به سیاست های قیمت گذاری در هر فصل اقدام به افزایش و یا کاهش قیمت محصولات می نماید که بعد از این امر قیمت جدید محصولات بلافاصله برای نماینده ارسال می گردد)

افزایش قیمت در شرایط فورس ماژور (اضطراری) فقط زمانی ممکن است که بدلایل خاص تورم در کشور بوجود آید، در نتیجه فروشنده می تواند با توجه به نرخ تورم ایجاد شده قیمتهای جدید را ارائه دهد.

۲- در سه ماه اول شروع همکاری تمامی پرداختها از طرف نماینده بصورت ۱۰۰% نقدی می باشد.(نماینده بعد از دریافت پیش فاکتور،۵۰ درصد مبلغ فاکتور را به عنوان پیش پرداخت به حساب فروشنده واریز نموده و ۵۰ درصد باقیمانده قبل از ارسال محصول به حساب شرکت واریز و تسویه کامل نماید.)

۳- نحوه پرداخت اجناس خریداری شده (سه ماه بعد از همکاری، به تشخیص فروشنده) بعد از ارائه فاکتور فاکس شده بصورت ۵۰% مبلغ فاکتور نقدی و ۵۰% مابقی طی یک فقره چک بانکی نماینده بمدت ۳۰ روز بعد از تاریخ فاکتور می باشد.

۴- مبلغ ۵۰% چک ضمانت ( ۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰ریال) بعنوان اعتبار خرید نماینده جهت ارائه چک تلقی می گردد.

۵- چک ضمانت بصورت امانت در اختیار فروشنده قرار می گیرد و در صورت فسخ قرارداد بازرگانی و یا جایگزینی و تغییر مبلغ چک ، قابل استرداد به نماینده می باشد.

۶- درصورت همکاری در حجم خرید بالا و فعالیت بازرگانی قوی توسط نماینده شرایط پرداخت طبق توافق جداگانه قابل تغییر می باشد.


شرایط مرجوع نمودن محصولات:

۱- در صورتی که محصولات بدلیل ظاهری و سلیقه ای شامل رنگ محصولات مرجوع شود هزینه حمل و ارجاع تا درب کارخانه بعهده نماینده می باشد و ۲۰% مبلغ فاکتور بعنوان هزینه کارگری حمل و نقل و خسارت از نماینده دریافت می گردد و همچنین اگر نماینده ۲۴ ساعت بعد از سفارش و دریافت پیش فاکتور منصرف شد ۱۵% مبلغ فاکتور بعنوان خسارت از نماینده دریافت می گردد.

۲- در صورتی که محصولات در حین حمل از درب کارخانه تا مقصد دچار آسیب دیدگی و شکستگی شوند فروشنده هیچ مسئولیتی قبول نمی کند و شرکت حمل و نقل و بیمه مسئولیت مستقیم دارند.


تبلیغات و بازاریابی :

تمامی هزینه های تبلیغات، بازاریابی شامل چاپ کاتولوگ و برشورهای تبلیغاتی و شرکت در نمایشگاه ها جهت جذب نمایندگی های زیر دست و مشتری بعهده نماینده می باشد و ۲۰%هزینه های فوق با ارائه فاکتور رسمی از طرف فروشنده پرداخت می گردد.

تبصره ۱ : هزینه های تبلیغاتی شامل تجهیزات و دکور فروشگاه نماینده نمی گردد.

تبصره ۲ : نماینده در انتخاب نوع تبلیغ کاملا مختار بوده و نوع تبلیغ محیطی و نمایشگاهی بنا به تشخیص نماینده شامل تامین ۲۰% هزینه توسط فروشنده می گردد.

 

در صورت قبول شرایط فوق در ساعات اداری با واحد فروش تماس بگیرید

شرایط فوق را می پذیرم و می خواهم فرم درخواست نمایندگی را تکمیل نمایم